چهارشنبه 30 بهمن 1398 _ 25 جمادى الثانية 1441 _ 19 فوریه 2020
فارسی | English
  امروز
چهارشنبه
بهمن 1398
30
قمری:25 جمادى الثانية 1441

میلادی:19 فوریه 2020
 
تاریخ : چهارشنبه 25 مهر 1397     |     کد : 91

دانشگاه شهید مدنی آذربایجان جزء ده دانشگاه برتر ایران قرار گرفت

بر اساس رتبه بندی نیچر ایندکس، دانشگاه شهید مدنی آذربایجان جزء ده دانشگاه برتر ایران قرار گرفت

پایگاه رتبه بندی نیچر ایندکس هر ساله براساس دستاوردهای پژوهشی با کیفیت بالا دانشگاهها و مراکز علمی و پژوهشی در سراسر جهان را رتبه بندی می نماید.

 به گزارش روابط عمومی دانشگاه ، بر اساس رتبه بندی نیچر ایندکس دانشگاه شهید مدنی آذربایجان جزء ده دانشگاه برتر ایران معرفی شده است، دکتر علی عجمی در ارتباط با خبر فوق و معیار رتبه بندی مذکور در مصاحبه با روابط عمومی گفت :  پایگاه رتبه بندی نیچر ایندکس هر ساله براساس دستاوردهای پژوهشی با کیفیت بالا که در بازه زمانی 1 آگوست تا 31 جولای سال بعد منتشر می شوند، دانشگاهها و مراکز علمی و پژوهشی در سراسر جهان را رتبه بندی می نماید. این رتبه بندی بر اساس تعداد محدودی از دستاوردهای پژوهشی (با کیفیت بالا) موسسات انجام می گیرد.

دکتر عجمی افزود : در رتبه بندی پایگاه مذکور در سال 2018 مقالات منتشر شده به نام موسسات در حوزه های شیمی، فیزیک، محیط زیست و علوم زیستی در 82 نشریه منتخب، ملاک ارزیابی بوده است و براساس نتایج منتشر شده در پایگاه نیچر ایندکس از کشور ایران 57 دانشگاه و موسسه علمی پژوهشی حضور دارند که دانشگاه شهید مدنی آذربایجان با چاپ 6 عنوان مقاله در نشریات منتخب و با کسب رتبه 6 در جمع ده دانشگاه برتر ایران گرفته است. درواقع از بین شش عنوان مقاله چاپ شده 5 عنوان مقاله در نشریه European physical journal C توسط آقای دکتر فرهاد دارابی استاد گروه آموزشی فیزیک و آقای دکتر یعقوب حیدرزاده دانش آموخته دکتری فیزیک دانشگاه (4 مقاله) و آقای دکتر عطازاده دانشیار گروه آموزشی فیزیک (یک مقاله) و یک عنوان مقاله در نشریه Nature Communication  توسط آقای سعید اوسط دانشجوی دکتری شیمی فیزیک دانشگاه به چاپ رسیده است.
معاون پژوهش و فناوری دانشگاه شهید مدنی آذربایجان در پایان گفت : بدینوسیله کسب این رتبه شایسته را به عموم دانشگاهیان دانشگاه شهید مدنی آذربایجان تبریک عرض نموده و از زحمات و تلاش های کلیه اساتید، دانشجویان تحصیلات تکمیلی و کارکنان دانشکده علوم پایه به ویژه از آقای دکتر فرهاد دارابی، دکتر یعقوب حیدرزاده، دکتر عطازاده و آقای سعید اوسط در راستای انجام و انتشار فعالیت های پژوهشی با کیفیت بالا که موجب اعتلای نام و جایگاه دانشگاه در مجامع علمی ملی و بین المللی می شوند تقدیر و تشکر می نمایم.
لینک نشریات منتخب پایگاه نیچر ایندکس:
https://www.natureindex.com/faq#methodology2                                   
  لینک لیست مقالات چاپ شده دانشگاه شهید مدنی آذربایجان در نشریات منتخب پایگاه نیچر ایندکس:
https://www.natureindex.com/institution-outputs/iran/azarbaijan-shahid-madani-university/51ccee93140ba0666e000000


چاپ چاپ