دوشنبه 30 ارديبهشت 1398 _ 15 رمضان 1440 _ 20 مه 2019
فارسی | English
  امروز
دوشنبه
ارديبهشت 1398
30
قمری:15 رمضان 1440

میلادی:20 مه 2019
 
تاریخ : سه شنبه 29 خرداد 1397     |     کد : 82

َحضور پروفسور دلیللو ار دانشگاه آلدوموروی ایتالیا در دانشگاه شهید مدنی آذربایجان

پروفسور دلیللو ار دانشگاه آلدوموروی ایتالیا جهت انجام پژوهشهای علمی مشترک با دانشکده کشاورزی در دانشگاه شهید مدنی آذربایجان حضور یافتند.

گزارشی از نتایج تحقیقات تیم مشترک دانشگاه شهید مدنی آذربایجان و دانشگاه باری ایتالیا

 


پروفسور انریکو دلیللو از اساتید برجسته رشته تخصصی کنه شناسی در دانشگاه آلدوموری باری ایتالیا و عضو آکادمی بین المللی حشره شناسی ایتالیاست. این دانشمند سرشناس،  از سال 1994 در زمینه ­های کنه شناسی، جانورشناسی، حشره شناسی و نماتد­شناسی تدریس نموده و تا به حال بیش از 170 مقاله معتبر علمی را در مورد جنبه ­های مختلف زیستی کنه­ ها و حشرات منتشر نموده است.

وی پیش از این در چندین پروژه بین المللی حضور فعال و اثرگذاری داشته و در پی "برنامه انتقال محقق پیترو دلاواله مصوبه مابین وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ایران با وزارت آموزش و تحقیق کشور ایتالیا"،  در بخش مطالعه کنه­ های اریوفیوئید پروژه مطالعاتی «بررسی تنوع زیستی بیوسفر ارسباران» با همکاری خانم دکتر لطف­ الهی از اساتید گروه گیاهپزشکی دانشگاه شهید مدنی آذربایجان، در آزمایشگاه های پاتولوژی حشرات و آزمایشگاه تحقیقاتی بیوتکنولوژی دانشکده کشاورزی دانشگاه شهید مدنی آذربایجان مشغول انجام تحقیقات علمی می باشند.
 به گفته خانم دکتر لطف اللهی، این پروژه حائز رتبه­ ی اول از بین 11 پروژه بین المللی تصویب شده در قالب برنامه پیترو دلاواله و کار پژوهشی مشترک بین دانشگاه شهید مدنی آذربایجان و دانشگاه آلدوموروی باری می باشد. گفتنی است، در قالب این برنامه قرار است پروفسور اوستاکیو تاراسکو نیز سفری چند روزه را به دانشگاه شهید مدنی آذربایجان داشته باشد .
پروفسور دلیللو در گفتگو با روابط عمومی دانشگاه گفت: بنده از 30 اردیبهشت لغایت 6 تیر 97 جهت انجام پروژه مذکور در دانشگاه شهید مدنی آذربایجان حضور خواهم داشت. در این خصوص لازم است از  تلاش پیگیر، پشتکار و هماهنگی های خوب دکتر لطف الهی در این پروژه مهم و همکاری های گروه گیاهپزشکی و دانشکده کشاورزی تشکر و تقدیر نمایم. ما با همکاری دکتر لطف الهی و دانشجویان کارشناسی ارشد ایشان در واقع از سال 2017 اجرای این طرح را شروع کرده ایم که حاصل پیشرفت پروژه منجر به انتشار سه مقاله ­ی معتبر Q2 بوده است و بدون شک این همکاری تا حصول نتایج کامل ادامه خواهد یافت.
 
وی در پایان افزود: طی ملاقاتهای مقدماتی که با اساتید دانشکده کشاورزی، خصوصا گروه گیاهپزشکی داشته ایم نسبت به ارتقای علمی روز افزون دانشگاه  در این رشته، احساس بسیار خوب و مثبتی  دارم و اعتقاد دارم پتانسیل بالایی برای همکاری های بیشتر با اساتید این دانشکده در آینده ای نزدیک وجود دارد. تجهیزات موجود در آزمایشگاه های دانشکده کشاورزی نیز قابل قبول بوده و بدون شک همانند تمامی آزمایشگاه های جهان، اختصاص منابع مالی بیشتر باعث تجهیز خیلی بیشتر آزمایشگاههای تخصصی خواهدبود.


نوشته شده در   سه شنبه 29 خرداد 1397  ساعت  08:52   توسط   معاونت پژوهشی   
ویرایش شده در دوشنبه 4 تير 1397 ساعت 11:17 توسط معاونت پژوهشی
PDF چاپ ارسال برای دوستان بازگشت
نظرات شما :