يکشنبه 4 فروردين 1398 _ 17 رجب 1440 _ 24 مارس 2019
فارسی | English
  امروز
يکشنبه
فروردين 1398
4
قمری:17 رجب 1440

میلادی:24 مارس 2019
 
تاریخ : يکشنبه 20 خرداد 1397     |     کد : 81

حضور جناب آقای دکتر ضرغام، رئیس صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور در دانشگاه شهید مدنی آذربایجان

نشست آقای دکتر ضرغام، رئیس صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور با اعضای هیات علمی دانشگاه شهید مدنی آذربایجان

نشست رئیس صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور با اعضای هیات علمی و دانشجویان تحصیلات تکمیلی دانشگاه شهید مدنی آذربایجان در روز سه شنبه، 18 اردیبهشت، درسالن آمفی تئاتر دانشکده علوم پایه جهت تشریح تسهیلات و حمایتهای آن صندوق برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه،  نشست رئیس صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور با اعضای هیات علمی و دانشجویان تحصیلات تکمیلی دانشگاه شهید مدنی آذربایجان در روز سه شنبه، 18 اردیبهشت، و درسالن آمفی تئاتر دانشکده علوم پایه برگزارشد.

دکتر حسن ولی‌زاده، رئیس دانشگاه شهید مدنی آذربایجان طی سخنانی، با اشاره به جایگاه خوب علمی و رتبه نخست کشور در شتاب رشد علمی در دنیا، گسترش پژوهشهای کاربردی و مسئله محور به منظور حل مسائل و معضلات جامعه در عرصه های مختلف را بسیار ضروری دانست.
ولی زاده گفت: از رسالتهای اساسی دانشگاهها عصر حاضر و موفق تبدیل ایده و دانش جدید به تکنولوژی و تجاری سازی علم می‌باشد که با تلاش اساتید و هدایت دانشجویان برای  تبدیل محصولات و نتایج پایان نامه‌ها و رساله‌های دانشجویان به کار و ثروت قابل دستیابی است و حمایتهای مادی و معنوی برای این مهم از طرف نهادها و سازمانهای دولتی و حتی بخش خصوصی امری ضروری و بسیار پراهمیت است.
در این نشست، دکتر نصرت الله ضرغام، رئیس صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور، به تاریخچه و اهداف صندوق اشاره نموده و گزارشی از حمایت های صورت گرفته توسط صندوق را ارائه کرد.
دکتر ضرغام درادامه افزود: صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور ( بنیاد ملی علم ایران) در سال 82 با تصویب اساسنامه آن توسط شورای عالی انقلاب فرهنگی، تاسیس شده و هدف از تاسیس صندوق، شکوفایی امور تحقیقاتی در راستای گسترش مرزهای علم و فناوری و بهره مند شدن مردم از نتایج آن ها، از طریق ارائه کمک ها و خدمات حمایتی مادی و معنوی به پژوهشگران و فناوران عنوان کرد.
وی اظهار کرد: هم اکنون بیش از 70 درصد محققان و اساتید ایرانی با این صندوق در ارتباط هستند.
رئیس صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور ماموریت این صندوق را مدیریت، توانمند سازی و حمایت از تحقیقات به منظور تولید دانش و فناوری راهبردی در جهت تحقق توسعه پایدار با اتکا به مبنای معرفتی و سرمایه های علمی داخلی و خارجی عنوان کرد.
وی افزود: صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور از طرح های پژوهشی که به صورت گروهی اجرا شوند، میان رشته ای و یا فرارشته ای باشند، با همکاری مراکز علمی داخل و خارج از کشور تعریف و اجرا شوند و در راستای گسترش مرزهای دانش، اثر گذاری در جامعه، حل مشکلات کشور و منطقه و استفاده از مزیت های کشور در جهت تولید ثروت و دانش افزایی تعریف شوند حمایت می نماید.
رئیس صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران در ادامه گفت: صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور از طرح های پسا دکتری از بین دانش آموختگان دکتری دانشگاههای داخل کشور و خارج از کشور حمایت می کند.
 
وی حمایت از برگزاری رویدادهای علمی، دیپلماسی علمی، ثبت اختراعات بین المللی، توسعه نو آوری، اعطای کرسی پژوهشی، گرنت پژوهشی، گرنت سینرژی، گرنت آغاز و رساله های دانشجویان دکتری از دیگر فعالیت های صندوق عنوان کرد.
این نشست با پرسش و پاسخ حاضرین و امضای تفاهم نامه ی همکاری بین دانشگاه شهید مدنی آذربایجان با صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور به پایان رسید. براساس این تفاهم نامه، صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور از اجرای 20 طرح تحقیقاتی، 10 رساله دکتری، 6 طرح پسا دکتری و 5 ثبت اختراع بین المللی ارائه شده توسط پژوهشگران و فناوران دانشگاه شهید مدنی آذربایجان در هر سال حمایت خواهد کرد.


نوشته شده در   يکشنبه 20 خرداد 1397  ساعت  12:14   توسط   معاونت پژوهشی   
ویرایش شده در دوشنبه 4 تير 1397 ساعت 11:25 توسط معاونت پژوهشی
PDF چاپ ارسال برای دوستان بازگشت
نظرات شما :