سه شنبه 4 ارديبهشت 1397 _ 08 شعبان 1439 _ 24 آوریل 2018
فارسی | English
  امروز
سه شنبه
ارديبهشت 1397
4
قمری:08 شعبان 1439

میلادی:24 آوریل 2018
 
تاریخ : دوشنبه 17 آبان 1395     |     کد : 65

کارگاه آموزشی "راهبرد های علم برتر و ارتقاءکیفیت پژوهش در دانشگاه ها

دکتر حسن ولی زاده  رئیس دانشگاه شهید مدنی آذربایجان در افتتاحیه کارگاه مذکور طی سخنانی با اشاره به پتانسیلهای شایسته این دانشگاه در زمینه های مختلف آموزشی و پژوهشی ، ارتقاء جایگاه علمی دانشگاه را نسبت به سالهای اخیر نشان از کار و تلاش اساتید و دانشگاهیان پرتلاش این مجموعه دانست .
ولی زاده در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به لزوم ریل گذاری و فراهم نمودن زیرساختهای لازم برای دانشگاهها گفت : باید دانشگاهها به جايگاهى برسند كه اساس اقتصاد کشور به آن وابسته باشد.
وی از برنامه ریزیهای جامع این دانشگاه در خصوص جهت دهی به پایاننامه ها ی دکتری و ارتقای  کیفیت پژوهش خبرداد و گفت در این راستا برآنیم تا انشالله کیفیت کارهای پژوهشی ارتقا يافته و ارتباط موضوعات تحقيقاتى در دانشگاه با مسائل در صنعت و جامعه تقويت شود.
در این کارگاه یکروزه دکتر دهقانی ، رئیس مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فناوری ایران بهمراه دکتر گزنی و  خانم دکتر ارسطوپور معاونین این مرکز به ارائه سخنرانیهایی با موضوع راهبرد های علم برتر و ارتقاءکیفیت پژوهش در دانشگاه ها پرداختند .

 

 
 

افتتاح مرکز منطقه ای علوم و فناوری شاخه دانشگاه شهید مدنی آذربایجان
دکتر دهقانی در مصاحبه با روابط عمومی دانشگاه شهید مدنی آذربایجان ، هدف از ایجاد شاخه  مرکز منطقه ای علوم و فناوری رادر دانشگاه شهید مدنی آذربایجان ،تامین منابع مختلف علمی برای اعضای هیات علمی و دانشجویان تحصیلات تکمیلی در دانشگاهها بود. وی افزود : با ایجاد این شاخه دسترسی  مستقیم به منابع از جمله مجلات مختلف بزبانهای فارسی  ، انگلیسی و عربی که یک مجموعه متشکل از 4 میلیون مدرک است فراهم میشود و امکان تامین منابع ، حتی غیر از مجموعه موجود که در پایگاههای بین المللی قرار داشته باشد، توسط این مرکز وجود خواهد داشت.
ایشان رتبه 27 این دانشگاه را با عنایت به  شاخصهایی مانند تعداد دانشجو و استاد رتبه خوبی ارزیابی کرده و گفت : با توجه به تعداد و کیفیت مقالات اساتید که توسط ما در پایگاههای استنادی بین المللی رصد میشوند،  انتظار وپیش بینی ما اینست که با خدمات  و دسترسی به منابع جدید شاهد رشد بیش از پیش و ارتقای همه جانبه ملی و بین المللی  این دانشگاه باشیم.
دکتر دهقانی در گفتگو با ما به برنامه های آینده   مرکز منطقه ای علوم و فناوری نیز اشاره کرده و گفت :  سعی داریم با شکلهای  مختلفی با ایجاد کارگاهها و  اطلاع رسانیهایی که انجام میدهیم با سیاستگزاری های لازم و توجه به منویات مقام معظم رهبری  ، توجه جامعه علمی کشور را نه فقط بسمت  کمیت تولید علم بلکه بسمت بخشهایی ازعلم که در سیاستهای کلان علم و فناوری دیده شده ازجمله تاثیرگزاری اقتصادی ، کاربردی کردن  پژوهشها ، رفع نیازهای صنایع کشور و رفع سایر نیازهای جامعه  سوق دهیم .