تاریخ : چهارشنبه 11 آبان 1401
کد 157

کسب رتبه 6 کشوری در رتبه بندی دانشگاه های جهان بر اساس گزارش پایگاه تایمز در سال 2023

کسب رتبه 6 کشوری در رتبه بندی دانشگاه های جهان بر اساس گزارش پایگاه تایمزسال 2023

درخشش دانشگاه شهید مدنی آذربایجان در رتبه بندی دانشگاه های جهان بر اساس گزارش پایگاه تایمز در سال 2023 و کسب رتبه 6 کشوری در بین دانشگاه های وزارت علوم ،تحقیقات و فناوری

براساس گزارش پایگاه تایمز در سال 2023 اعلام شد:

درخشش دانشگاه شهید مدنی آذربایجان در رتبه بندی دانشگاههای جهان براساس گزارش پایگاه تایمز در سال 2023 و کسب رتبه 6 کشوری در بین دانشگاههای وزارت علوم، تحقیقات و فناوری


پایگاه تایمز یکی از نظام‌های معتبر بین‌المللی ارزیابی و رتبه بندی مراکز آموزش عالی در سرتاسر جهان می باشد. در نظام رتبه بندی تایمز ۱۳ شاخص در قالب ۵ معیار کلی آموزش، پژوهش، استنادات، ارتباط با صنعت و وجهه بین‌المللی مورد ارزیابی قرار می‌گیرد.
 

دکتر علی عجمی معاون پژوهش و فناوری دانشگاه در گفتگو با روابط عمومی اظهار داشت: محاسبه شاخص‌ها و نمرات از طریق سه منبع اطلاعاتی شامل "داده‌های ارسالی از دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی که به صورت خود اظهاری جمع‌آوری می‌شوند"، "داده‌های حاصل از نظرسنجی شهرت توسط متخصصین آموزش عالی" و "اطلاعات تولیدات علمی موسسات آموزش عالی نمایه شده در پایگاه استنادی اسکوپوس" صورت می گیرد.
عجمی تصریح کرد: دانشگاه شهید مدنی آذربایجان برای دومین سال پیاپی براساس رتبه بندی جهانی تایمز 2023، رتبه       800-601 را در بین 1799 دانشگاه برتر جهان کسب نمود. در رتبه بندی تایمز 2023 از کشور ایران 67 دانشگاه حضور دارند.
معاون پژوهش و فناوری به جایگاه دانشگاه در کشور نیز براساس این رتبه بندی اشاره کرد و بیان نمود: دانشگاه شهید مدنی آذربایجان در رتبه بندی تایمز 2023 در بین 67 دانشگاه ایرانی حاضر در این رتبه بندی جایگاه 16 و در بین دانشگاه های وزارت علوم، تحقیقات و فناوری رتبه 6 را کسب نموده است. بهترین رتبه دانشگاه براساس شاخص استنادات می باشد که براساس این شاخص، جایگاه 251 جهانی، رتبه 14 در بین دانشگاههای ایران و رتبه 2 در بین دانشگاههای وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به دانشگاه شهید مدنی آذربایجان تعلق گرفته است.
دکتر عجمی در پایان افزود: کسب این موفقیت بزرگ را به اساتید فرهیخته و دانشجویان عزیز و مستعد تبریک عرض نموده و امیدواریم کسب رتبه های بهتر و ارتقاء بیشتر جایگاه علمی دانشگاه در سطوح ملی و جهانی در سایه الطاف الهی، تلاش های روزافزون اعضای محترم هیات علمی، کارکنان پرتلاش و دانشجویان عزیز در سالهای آتی نیز تداوم داشته باشد.