چهارشنبه 5 تير 1398 _ 23 شوال 1440 _ 26 ژوئن 2019
فارسی | English
  امروز
چهارشنبه
تير 1398
5
قمری:23 شوال 1440

میلادی:26 ژوئن 2019
 
تاریخ : يکشنبه 2 دي 1397     |     کد : 110

آئین تجلیل از پژوهشگران و فناوران برگزیده دانشگاه شهید مدنی آذربایجان

برگزاری آئین تجلیل از پژوهشگران و فناوران برگزیده دانشگاه شهید مدنی آذربایجان

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، آئین گرامیداشت هفته پژوهش و تجلیل از پژوهشگران و فناوران برگزیده دانشگاه با استقبال اساتید و دانشجویان و با حضور و سخنرانی پروفسور یاوری در سالن ابن سینای این دانشگاه برگزار شد.

رئیس دانشگاه شهید مدنی آذربایجان در این مراسم طی سخنانی  با تبریک هفته پژوهش و فناوری و تقدیر از همت و تلاش اساتید و دانشجویان پژوهشگر به جهت ایفای نقش مثبت و سازنده آنها در ارتقای دانشگاه، گفت: خدای بزرگ را شاکریم که بر اساس اعلام پایگاه های بین المللی رتبه بندی دانشگاهها مانند Times و ISC  و بموجب تلاش وافر دانشگاهیان ارجمند، این دانشگاه در سطح ملی و بین المللی از جایگاه و رتبه علمی نسبتا رضایت بخشی برخوردار است.
دکتر حسن ولی زاده با اشاره به وجود پتانسیل بالای اساتید و دانشجویان این دانشگاه، برلزوم گسترش تعاملات شایسته اساتید با دانشگاههای خارج از کشور تاکید کرد و گفت: ارتباطات و روابط بین المللی می تواند به طرح های پژوهشی و پایان نامه های مشترک و حل اساسی پاره ای از مشکلات کشور و این منطقه منجرشود.
 ولی زاده در ادامه با اشاره به عملیاتی شدن موفق تفاهمنامه های دانشگاه با دانشگاههای کانازاوای ژاپن و آلدوموروی ایتالیا گفت: توسعه ارتباط بین المللی دانشگاه علاوه بر اینکه به حل مسائل  و مشکلات کمک می نماید، می تواند ملاک و  سنجه خوبی برای ارتقاء رتبه دانشگاه نیز باشد.
لزوم جهت دهی پژوهش های دانشگاهی در ایران و دانشگاه شهید مدنی آذربایجان، مورد تاکید رئیس دانشگاه بود، وی در این راستا اظهار کرد:  ما باید پژوهش ها را در جهت حل مسائل و حوزه های مختلف اجتماعی و جامعه پیش ببریم؛ ضمن اینکه از نقش پژوهشهای بنیادی نیز غافل نباشیم. دانشگاهها باید با کار و تلاش خودشان اعتماد بخش جامعه و صنعت را جلب نمایند.

پروفسور یاوری، استاد برجسته رشته شیمی دانشگاه تربیت مدرس تهران به سخنرانی تحت عنوان سیر تحول آموزش عالی در ایران پرداخت که با استقبال حضار همراه بود.

وی در بخشی از سخنان خود به تشریح انواع ارتباطات بین استاد و دانشجو در نظام آموزشی نیز اشاره کرد و سیستم آموزشی "هم آموزی" راهمراه با اخلاق پسندیده، و مساعدت، همراهی و کمک به ارتقاء دانشجو با هدف رسیدن دانشجو به مراتب علمی بالاتر از استاد، را از بهترین روش های نظام آموزشی نامید.
گفتنی است در ادامه این مراسم، ضمن تجلیل از 18 پژوهشگر برگزیده دانشگاه شهید مدنی آذربایجان، از پژوهشگر جوان، پژوهشگران فعال درحوزه روابط بین الملل، پژوهشگر برگزیده استانی از دانشگاه شهید مدنی آذربایجان، و دبیر نشریه برتر دانشگاه تجلیل بعمل آمد.
فایل اسامی پژوهشگران برتر دانشگاه در سال 1397 :   
                                                             
 
 
نوشته شده در   يکشنبه 2 دي 1397  ساعت  09:51   توسط   معاونت پژوهشی   
ویرایش شده در --- ساعت ---- توسط
PDF چاپ ارسال برای دوستان بازگشت
نظرات شما :