چهارشنبه 5 تير 1398 _ 23 شوال 1440 _ 26 ژوئن 2019
فارسی | English
  امروز
چهارشنبه
تير 1398
5
قمری:23 شوال 1440

میلادی:26 ژوئن 2019
 
تاریخ : شنبه 17 آذر 1397     |     کد : 108

حضور رئیس دانشگاه و هیأت همراه در دانشگاه آلدوموری باری ایتالیا

به دعوت دانشگاه آلدو موروی باری ایتالیا و با هدف اجرایی کردن تفاهمنامه همکاری منعقده بین این دانشگاه و دانشگاه شهید مدنی آذربایجان انجام گرفت

رئیس دانشگاه به همراه هیأت اعزامی از دانشگاه، جهت اجرایی نمودن مفاد تفاهم نامه همکاری منعقده با دانشگاه آلدوموری باری در ایتالیا حضور یافتند.

به دعوت دانشگاه آلدو موروی باری ایتالیا و با هدف اجرایی کردن تفاهمنامه همکاری منعقده بین این دانشگاه و دانشگاه شهید مدنی آذربایجان انجام گرفت:
  دکتر حسن ولی زاده، رئیس دانشگاه شهید مدنی آذربایجان در راس هیاتی از دانشگاه باری ایتالیا بازدید نمود
به گزارش روابط عمومی دانشگاه، دکتر حسن ولی زاده، رئیس دانشگاه شهید مدنی آذربایجان در راس هیاتی از تاریخ 5 الی 9 آذر، در دانشگاه "آلدومورو" باری ایتالیا حضور یافته و از آن دانشگاه بازدید نمودند. این بازدید به منظور اجرایی کردن تفاهم نامه همکاری منعقده بین دو دانشگاه و در راستای اجرای طرح پژوهشی مشترک مابین  دانشگاه شهید مدنی آذربایجان و  آلدو موروی باری انجام شد.
این گزارش حاکیست: بنا به دعوت دانشگاه آلدو موروی باری ایتالیا و  با هدف اجرایی کردن تفاهم نامه همکاری منعقده بین دانشگاه شهید مدنی آذربایجان و دانشگاه مذکور، و در راستای اجرای طرح پژوهشی  مشترک فی مابین دانشگاه شهید مدنی آذربایجان و دانشگاه آلدومورو با عنوان "بررسی بیوسفر زیستی منطقه ارسباران در قالب طرح پیترو دلاواله" هیاتی سه نفره از دانشگاه شهید مدنی آذربایجان به سرپرستی دکتر حسن ولی زاده رئیس دانشگاه، از تاریخ 5 الی 9 آذر از دانشگاه آلدو موروی باری بازدید کرد.
در طی این سفر، رئیس دانشگاه و هیات همراه ( دکتر فرزاد سلحشور، رئیس گروه همکاریهای بین المللی و دکتر پریسا لطف اللهی مجری ایرانی طرح مشترک دو دانشگاه) در جلسه شورای دانشگاه آلدوموری شرکت نمودند. 
دکتر ولی زاده طی سخنانی در جلسه شورای دانشگاه باری، با اشاره به سوابق مشترک تاریخی، اقتصادی و فرهنگی دو کشور، به اهمیت بسط و تعمیق روابط علمی بین دو دانشگاه تاکید نمود که مورد توجه اعضای جلسه قرار گرفت.
بازدید از آزمایشگاهها و امکانات پژوهشی و آموزشی  گروههای مختلف دانشگاه" آلدو مورو" از جمله گروه گیاه پزشکی،  حقوق (با تاکید بر حقوق در کشاورزی)، بیو تکنولوژی، زیست شناسی، محیط زیست، دارو سازی، ادبیات، و پزشکی و بحث و مذاکره با مسئولین این گروهها  در خصوص زمینه های همکاری مشترک از دیگر برنامه های این سفر بود.
گفتنی است در این مذاکرات به زمینه های مورد علاقه مشترک از جمله تبادل دانشجویان دکتری و ارشد در بازه های زمانی کوتاه مدت سه الی شش ماهه تاکیدشد.
همچنین طرحهای پژوهشی پیشنهادی از طرف دانشگاه شهید مدنی آذربایجان با مسئولین دپارتمانهای مربوطه مورد بحث و بررسی قرار گرفت و مقرر شد بعد از انجام بررسی های دقیق تر این موضوعات، مقدمات لازم برای اجرایی شدن آنها فراهم شود.نوشته شده در   شنبه 17 آذر 1397  ساعت  09:55   توسط   معاونت پژوهشی   
ویرایش شده در --- ساعت ---- توسط
PDF چاپ ارسال برای دوستان بازگشت
نظرات شما :